Sparta

Zlín

5:7

Karlovy Vary

Zlín

4:5

Zlín

Pardubice

5:1

Olomouc

Zlín

2:4

Zlín

Havířov

so

23.10.15:30

Pardubice

Zlín

so

20.11.

Zlín

Olomouc

ne

21.11.

Zlín

Sparta

so

4.12.

Zlín

Karlovy Vary

ne

5.12.

Havířov

Zlín

so

8.1.

17.06.2021 Redakce

zlin.cz

Díky unikátnímu vynálezu mohou zlínští sledge hokejisté trénovat i na suchu

HODONÍN - Na poněkud netradičním místě, v prostorách hodonínské Oázy, se o víkendu sešli sledge hokejisté Zlína. Hráči šestinásobného extraligového šampiona se viděli poprvé od loňského října, kdy byla předčasně ukončena sezona a zrušena veškerá společná příprava. Nyní vedení klubu SHK Lapp spřádá plány na další soutěžní ročník.

Pouze tři týdny trvala poslední extraligová sezona v para hokeji. Zlíňané ve třech duelech získali šest bodů, pak přišla nejen dlouhá pauza, ale i očekávaná zpráva o předčasném konci. Kvůli pandemii koronaviru tak zůstala bez mistra druhá sezona v řadě. Hráče z Baťova města ani netěší, že zůstávají posledním vítězem, jenž drží svou mistrovskou šňůru od roku 2015.

Kluci od října stáli a nemohli se nijak připravovat. Nešlo se připravovat ani na ledě, ani ve fitness centrech. Je to špatné. Teď, když jsme už mohli začít trénovat, tak nám zase ve Zlíně v PSG aréně udělali očkovací centrum, takže opět se nám příprava zastavila. Tak snad nějak v létě už odstartujeme i na jiných zimních stadionech,“ uvedl generální manažer SHK Lapp Zlín Petr Julina.

Individuálně se připravuje také jeden z nováčků – Josef Panák. Rodák z Ratíškovic na Hodonínsku, jenž je skoro tři roky po amputaci nohy, díky dobročinnému projektu Saves Help obdržel sáňky od reprezentačního hokejového brankáře Šimona Hrubce. I proto se snaží neustále pracovat a zlepšovat se, aby jednou nastoupil v soutěžním utkání. „Je to hodně náročné. Máme pedanta trenéra, takže tréninky jsou fakt fyzicky náročné,“ říká s úsměvem Josef Páník.

Byl to právě Josef Panák, kdo společně se spoluhráčem a kamarádem Miroslavem Zdražilem v době pandemie koronaviru vymyslel na své sáňky speciální úzká kolečka, která jsou stejně široká jako nože, takže díky tomu mohou zlínští sledge hokejisté na rozdíl do předcházejících let trénovat balanc a fyzickou kondici nejen na ledě, ale také na suchu!

Muselo to projít určitým vývojem, museli jsme vymyslet, z jakého materiálu a jak to udělat, ale v podstatě během pár dnů to bylo vymyšlené. Šestnáct sad jsme poslali na Slovensko pro reprezentaci. Pak si je objednali Norové, Dáni a tak dále. Kdybychom to víc propagovali, bylo by to účinnější. Ale důležité je to naše know-how, takže nám to stačí,“ popisuje vznik vynikající myšlenky sledge hokejista Miroslav Zdražil.

Zlíňané na Slovácku nejen trénovali, ale také tmelili partu a třeba i rybařili. Na novou extraligovou sezonu, která by se měla rozjet klasicky v září, se začnou chystat po mistrovství světa v Ostravě. Na červnovém šampionátu se v barvách Česka a Slovenska představí hned sedm hráčů Zlína.

Autor: Michal Konečný