Sparta

Zlín

Karlovy Vary

Zlín

8:2

Zlín

České Budějovice

Zlín

Pardubice

4:5

Ostrava

Zlín

3:0

Havířov

Zlín

5:2

Olomouc

Zlín

4:1

Zlín

Olomouc

8:5

Zlín

Sparta

Zlín

Karlovy Vary

4:8

České Budějovice

Zlín

3:6

Pardubice

Zlín

9:3

Zlín

Ostrava

Zlín

Havířov

2:5

Zlín

Sparta

1:2

Sparta

Zlín

1:7

Sparta

Zlín

0:6

Zlín

Ostrava

4:2

Ostrava

Zlín

4:5
09.05.2024 Redakce

Zlínský deník : ​Zlíňané na MS: Hábl si připsal nejhezčí gól, Joppa řídil obrat proti Koreji

Zlíňané na MS: Hábl si připsal nejhezčí gól, Joppa řídil obrat proti Koreji

V plném proudu je para hokejové mistrovství světa v kanadském Calgary, kam odcestovalo hned sedm zástupců zlínského sledge hokejového klubu. Česko čeká v pátek semifinále se Spojenými státy, Slováci se poperou o páté místo.

Zlínský obránce Zdeněk Hábl v dresu české reprezentace. | Foto: Deník/Lukáš Kaboň

Jako vždy ze Zlína na světový šampionát vyráží početná skupina zástupců, ne jinak je tomu letos.

„Kluk z Baťova města Zdeněk Hábl se v českém dresu postaral v duelu proti Japonsku údajně o nejhezčí český gól dosavadního průběhu turnaje,“ hlásí manažer SHK Lapp Jakub Kudláč.

Češi porazili outsidery z Itálie 4:1 a Japonska 5:0, pak ale nestačili na Kanadu (1:5). V semifinále se tak v pátek od 21:30 hodin českého času utkají s USA.

Hned šest zástupců pak má Zlín ve slovenském národním týmu. Brankáře Pastuchu a v poli hrající Ferenčík, Korman, Turic, Ligda (kapitán Zlína) a Martin Joppa (kapitán Slovenska).

Slováci jakožto nováček v elitní divizi na úvod neměli nárok proti Spojeným státům a Číně, pak ale nastal obrat. Do Calgary konečně dorazila mega hvězda v podobě Martina Joppy, jenž zkraje turnaje chyběl kvůli narození syna.

„Jak je důležité míti Joppu poznal Zlín v letošním ligovém ročníku, kdy zraněný snajpr skoro nehrál a Ševci se výsledkově trápili. A teď to poznalo i Slovensko. Šestadvacetiletý útočník třemi góly a asistencí zařídil obrat z 0:2 na 4:2 ve třetí třetině proti Jižní Koreji,“ říká Kudláč.

Zlínští slede hokejisté v barvách rodného Slovenska. Na snímku zleva: Slavomír Ferenčík, Martin Joppa, Marian Ligda, Dávid Korman a Róbert Turic.Zdroj: Igor Kupco

A včera v přímém souboji o udržení v elitní divizi dvěma góly dovedl svůj tým k výhře 2:1 nad Itálií.

V neděli v 1:30 hodin ráno se tak Slovensko utká o konečné 5. místo s Koreou. Češi se Zdeňkem Háblem si v neděli večer zahrají některý z duelů o medaili.

„Zlínský sledge hokej na své odchovance může být opět hrdý,“ ví dobře nejen Kudláč.

https://zlinsky.denik.cz/hokej_region/zlinane-na-m...