Sparta

Zlín

5:7

Karlovy Vary

Zlín

4:5

Zlín

Pardubice

5:1

Olomouc

Zlín

2:4

Zlín

Havířov

so

23.10.15:30

Pardubice

Zlín

so

20.11.

Zlín

Olomouc

ne

21.11.

Zlín

Sparta

so

4.12.

Zlín

Karlovy Vary

ne

5.12.

Havířov

Zlín

so

8.1.

17.06.2021 Redakce

Sedm Zlíňanů se chystá na světový šampionát. Slováci v přípravě šokovali!

Sedm zástupců zlínského klubu v sobotu odstartuje na světovém šampionátu 2021. Český dres oblečou útočníci David Palát se Zdeňkem Háblem, Slovensko zase nominovali pětici Martin Joppa, Dávid Korman, Slavomír Ferenčík, Róbert Turic a kapitána nejen Zlína, ale také Slováků Mariana Ligdu.

Češi na posledním mistrovství skončili na čtvrté pozici, to Slováci jsou v elitní kategorii nováčkem. I proto hrají v horší výkonnostní skupině, ze které první dva týmy postoupí do čtvrtfinále, ovšem další dva v krutém systému sestoupí zpět o patro níž. Slovensko se postupně utká s Ruskem, Norskem a Itálií.

Domácí tým je v lepší výkonnostní skupině, ze které se nesestupuje. První dva celky čtyřčlenné tabulky postoupí přímo do semifinále, další dva půjdou do čtvrtfinále. Česko čeká postupně Jižní Korea, USA a Kanada.

Češi sehráli doposud v místě dějiště tři přípravná střetnutí. Jejich výsledky sice nebyly zveřejněny, traduje se však, že z toho byly dvě vysoké prohry s Kanadou a vítězství 2:0 s Norskem.

To Slovensko se v jediném přípravném zápase ukázalo v dobrém světle, neboť Jižní Koreu, která na posledním světovém turnaji získala bronz, porazilo 4:1.

Kompletní rozlosování turnaje naleznete na našem webu ZDE.


Zdeněk Hábl


David Palát