Ostrava

4:5
06.03.2021 Jakub Kudláč

6.3.2015 - Bravo! Sledge hokejisté slaví po třech letech další titul

Byl pátek 6. března 2015, 18:30 hodin. Právě na zlínské PSG aréně začínal druhý finálový zápas mezi Zlínem a Pardubicemi. Domácí, kteří v sezoně prohráli jen dvakrát (vždy se Spartou 0:1) měli o motivaci postaráno. Krom možnosti zisku druhého titulu v historii po tříleté odmlce je kupředu hnala do té doby historicky nejvyšší návštěva na České sledge hokejové lize - vyprodaná hala pojmula 529 fanoušků.

Tato návštěva je nejvyšší na lize doteď, i když ve Zlíně se ji od té doby ještě párkrát podařilo zopakovat.

Hráči LAPP Zlín po úvodní výhře 4:2 na soupeře z Pardubic vletěli a rychle si vynutili rozhodující náskok. Po trefách Joppy, Ligdy a Šafránka to bylo o první přestávce 3:0. Ve 25. minutě poté pouhých 25 sekund dělilo branky Fojtíka a znovu Šafránka a stav 5:0 po dvou třetinách dával jasně najevo, kdo v pátečním večeru bude slavit titul. Mustangové nakonec ve třetím dějství ještě snížili, na víc už se ale nezmohli.

SHK LAPP ZLÍN – PARDUBICE 5:2 (3:0, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Joppa (Šafránek, Fojtík), 9. Ligda (Joppa), 14. Šafránek (Fojtík, Ligda), 25. Fojtík (Joppa, Šafránek), 25. Šafránek (Joppa, Ligda) – 32. Hering, 36. Michalec (Motyčka). Vyloučení: Bez. Rozhodčí: Wesley – Hradil, Řezníček. Diváci: 529 (vyprodáno). Konečný stav série: 2:0

Sestava Zlína: Molek (Matoušek) – Julina, Z. Hábl, Štít – Fojtík, Palát, Stodůlka, Kudrna, Ligda, D. Hábl, Šafránek, Joppa.

Sestava Pardubic: Boček (Drahý) – Kvoch, J. Kubeš, P. Kubeš, R. Buhr – Motyčka, Kolek, Štěpják, Doležal, Hýbner, Michalec, Homíček, V. Buhr, Kořínek, Hering, Chudomský.